۸۲ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

علائم یائسگی زودرس


علائم یائسگی زودرس گرداوری شد

علائم یائسگی زودرس

 

معمولا یائسگی یک دوره ی طبیعی در زندگی یک خانم به شمار می رود که می تواند همراه با علائم متفاوتی بروز پیدا کند. معمولا این دوره در زندگی هر خانمی با توجه به شرایط سنی و روحی و روانی و با توجه به سابقه ی خانوادگی در سنین بالا یا پایین رخ می دهد اما سنین بالا و پایین خود یک محدوده خاصی دارد و کمتر از آن سنین یائسگی زودرس نامیده می شود. یائسگی زودرس معمولا به بروز یائسگی در سنین پس از 30 سال باید توجه ویژه ای صورت پذیرد زیرا بر عملکرد طبیعی بدن اثرگذار خواهد بود.

برخی از خانم ها پس از سن سی سالگی به دلایل ژنتیکی یا تغییرات هورمونی ، همچنین بیماری های سیستم ایمنی با تغییر در زمان یائسگی خود مواجه می شوند. این علل در نتیجه می تواند نارسایی در تخمدان ها را برای یک فرد پدید آورد . فردی که زودتر از زمان به نارسایی تخمدان ها دچار می شود باید همواره در اسرع وقت به نزد پزشک برود تا تشخیص زودتر انجام شود. البته در خصوص تغییر در شرایط تخمدان ها و نارسایی آنها امکان درمانی مشاهده نمی شود .

در اغلب موارد برای از بین رفتن علائم مربوط به یائسگی تنها به فرد یک سری از هورمون ها داده می شود تا با مصرف این هورمون ها بتوان عادت ماهیانه و آزادسازی تخمک ها را دوباره به حالت سابق باز گرداند. این کار معمولا تا زمانی که سن یائسگی طبیعی شود یعنی حدود پنجاه سالگی می تواند ادامه دار شود ، اما پس از آن بهتر است تا بدن روند طبیعی خود را سپری کند. هورمون درمانی معمولا از طریق مصرف قرص به فرد انجام  می گیرد ، اما هر قرصی می تواند فرد را با مشکلاتی همراه کند.

پسش از مصرف قرص های هورمونی برای درمان نارسایی تخمدان ها حتما با پزشک مربوطه ی خود یک مشورت داشته باشید تا تست های مربوط به سلامت پستان و همچنین رحم شما به تأیید وی برسد ، سپس می توانید در کمترین زمان ممکن به درمان ادامه دهید.

۳۰ مهر ۹۶ ، ۰۶:۰۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ایران ایرانیان

راه های غیر دارویی برای افزایش تستوسترون


راه های غیر دارویی برای افزایش تستوسترون گرداوری شد

راه های غیر دارویی برای افزایش تستوسترون

 

افزایش تستوسترون برای یک مرد از ارزش بالایی برخوردار است ، زیرا مرد می تواند توسط این هورمون به افزایش قوای جنسی خود دست یابد. هرچه میزان هورمون ها در محدوده ی طبیعی قرار گیرد ، قطعا یک مرد یا یک زن با مشکلات کمتری بارداری را تجربه خواهند کرد. در این بین تعداد زیادی از عوامل می تواند منجربه کاهش این هورمون ها بخصوص تستوسترون شود . معمولا راه های پیشگیری بسیار ساده و کم هزینه خواهد بود و به روش های طبیعی نیز معروف می باشند.

مصرف سیگار و همچنین دخانیات و مشروبات الکلی در مردان بیشتر از زنان مشاهده می شود. هرچه میزان مصرف این مواد در بدن افزایش یابد قطعا فرد با کاهش توان جنسی و همچنین کاهش باروری همراه خواهد شد. از راه های مؤثر برای افزایش هورمون تستوسترون در مردان ، اجتناب از مصرف دخانیات ، سیگار و مشروبات الکلی می باشد. هرچه میزان این مواد کاهش یابد قوای جنسی نیز بهتر از قبل خواهد شد و شانس بارداری برای زن و مرد تا درصد زیادی افزایش خواهد یافت.

عامل بعدی برای افزایش تستوسترون در رابطه با کاهش وزن و همچنین کم کردن نمایه توده بدنی می باشد. مردان برای افزایش این هورمون در بدن خود که رابطه مستقیمی با بچه دار شدن دارد ، باید تمام تلاش خود را برای کم کردن وزن انجام دهند. در صورتی که فرد بتواند چربی های نامطلوب در داخل بدن خود را کاهش دهد ، قطعا می تواند از اثرات آن بر روی ترشح هورمون تستوسترون جلوگیری نماید.

مردان به دلیل حضور در محیط کار و فشارهای عصبی متفاوت معمولا استرس های زیادی را متحمل می شوند ، این استرس ها تآثیر نامطلوبی بر روی ترشح هورمون جنسی مردانه دارد ، بنابراین با کنار گذاشتن استرس ها توسط استفاده از روش های طبیعی آرام سازی بدن می تواند شاهد افزایش هورمون مربوطه در بدن شد.

۳۰ مهر ۹۶ ، ۰۶:۰۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ایران ایرانیان